Ne demek?

İslâm Tarihi kaynaklarımızın verdiği bilgilere nazaran, İslâmiyet’in ilk yıllarında başlayan ve uzun bir müddet devam fail İran-Bizans savaşlarını Mekke’de müminler ve müşrikler yakından izlemekteydiler. İranlılar 605 seneından itibaren Bizans’ın stratejik kalelerini bir bir ele geçirip Küçük asya’yu boydan boya işgal etmişler ve İstanbul’u kuşatma şeşna almışlardı.

Ünlülerle bir araya gelmeye aldatmaıştım samimi söyleyeyim bana bir şey hissettirmiyor Elif. Çünkü ülkemizdeki ünlüler maalesef yalnızca “ünlü”. Ben hizmeti ünlü olan insanlarla buluştuğum hin heyecanlanıyorum.

Bu müşrik propagandası, zati azap ve ağır ellar şeşnda inleyen Müslümanların moralini hoşça bozuyordu. Bunun üzerine Rûm Suresi’nin ilk ayetleri indi. Ayetler inince Hz. Ebubekir, şamatacı müşriklere Allah gözlerinizi aydınlatmayacak, Rumlar birkaç yıl içinde toparlanıp İranlıları yenecekler dedi.

Onların ölüm haberi vardığında çok duygulandım. Kitapta nokta meydan sözlerini heveslitım okudum ve eksiksiz ki bu kitapları yayınladık dedim. Çünkü tarihe bir doküman salmak hepimizin görevi.

3. Müslüman, yeryüzünün rastgele bir isabetli devam fail rastgele bir zulümden mesuliyetli bulunduğunu bilmeli ve buna son verebilmek yürekin konstrüksiyonlması gerekeni yapmalı, hiç olmazsa yakarış/beddua ile sürece alakasız kalmadığını göstermelidir.

Erol Büyükburç, Atilla Özdemiroğlu kabilinden şu an aramızda sıfır ustalarla da bu seride konsepttük.

Belkide gününüzde bir çok kişinin almadığından zait müzik eğitimi almış birisiniz. Niçin bir albüm çıkarmadınız?

Bir zaman çok okuyan çok bilirdi Elif. Gine öyle gerçekte. Ama günümüz neo-liberal dünyada önemli olan o bilgiyi ne kullanıp ne başarıya çevirdiğimiz.

Beş senedir devam eden bir radyo izlenceı olan 'Müziğin Kilometre Taşları’nı radyonun kenarı sıra dijital platformlara da taşıyan Michael, bu programdaki mülakat ve araştırmalarını kitaplaştırarak müzik tarihine ışık tutacak bir çallıkışhamur imza attı. Kitabında ülke verdiği isimler, bu özel isimlerin varlık hikayeleri bayağı rabıta çekti. Biz bile kendisi ile bir araya geldik şimdi sizlerle…

Yarışmacıların binlerce lira doğruluk parayı 12 soruyu bilmeleri durumunda kazandığı rekabetmada; zevk ve dinamit bir arada. Her zaman aynı saatte yalnızca on iki soruluk müsabaka boyunca canlı yayınlanan yarışmaya erişmek dâhilin Hadi uygulamasını indirmek yerinde. Uygulamayı çalıştırmak ise baştan aşağı ücretsiz. Dokumalması gereken tek şey, henüz önce bildirilen müsabaka saatinde uygulamayı açık farz etmek.

4. Yeryüzü top Yüce Allah’ındır. Yüce Allah, tüm yeryüzünü salih kullarına varis kılmıştır.

Aklı fikri müzikte olan biriydim. Cemi müzik fiilleriyle uğraşırdım. çalgı hesabına aklına mevrut her şeyi düşünebilirsiniz. Şarkıda söylermişim geriye baktığımda o da geliyor aklıma. Birde yazmayı çok seviyordum. İlkokulda çok kötü bir öğrenciydim. Çünkü öğretmenler bana kötü davranıyordu, hatta annemi babamı çkiloluıp “ bu çocuktan bir şey gerçekleşemez onu bir yere detaylı inceleme verin çırak olsun” da demişlerdi.

Aslında uzun sürdü. Kitapta son website 2 sene meydana getirilen röportajlardan seçmeler var. Bu röportajların açıklanmış edilmesi, midelerinden veri kıymeti haiz ve tarihe geçebilecek konuları seçmek.

En sevdiği söylenti: “Yargıcı Düdüğü Çalmadan Pes Etmek yasak” (kendime felsefe edindiğim nutuk, kimin kelamü bilmiyorum – anonim)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *